PREMIU PENTRU TDA

Diegis

PREMIU PENTRU TDA

Postby Diegis » 27 Jan 2011, 15:54

Terra Dacica Aeterna a fost premiata de Autoritatea Nationala de Sport si Tineret, pentru activitatea depusa la atelierul de arheologie experimentala de la Costesti. Daos a fost cel care a reprezentat asociatia la aceasta gala a sportului hunedorean. Un eveniment care trebuie neaparat sarbatorit.

Image
Image

Daos primeste premiul de la Szell Lorincz, Directorul Autoritatii Nationale pentru Tineret

Image

marius barbarus

Re: PREMIU PENTRU TDA

Postby marius barbarus » 27 Jan 2011, 22:25

Povestea lui Diegis este sub forma de stire, ca doar e jurnalist, dar treburile au stat in felul urmator:
Persoana care a fost invitata sa ridice premiul si care merita asta cu prisosinta a fost de fapt Arcia, dar pt ca lipseste din judet ne-a delegat pe noi, ceilalti 3 TDA-isti din zona. De dimineata, Asella s-a hotarat sa nu mai imbrace costumul roman, ca cica nu era obligatoriu, Diegis a vrut sa vina civil ca trebuie sa-si faca treaba de jurnalist (texte) si m-am trezit singurul "mascarici" de la eveniment. Nici nu va imaginati cum se uitau ziaristii, politicienii si sportivii (campioni olimpici, europeni si mondiali ) cand a intrat Diegis, ca un ursar ( unul dacic bineinteles) si eu ca "ursul dansator" langa el.
Una peste alta toate au fost foarte OK si TDA a primit o diploma, o placheta si o floare ( apropo, cred ca dacii n-au mai primit flori de cand le-o fi dat Burebista ca i-au batut pe Taurisci).

Maria

Postby Maria » 30 Jan 2011, 17:37

:D
Foarte frumos!

MARCIUS TURBO

Postby MARCIUS TURBO » 02 Feb 2011, 17:41

Felicitari tuturor colegilor implicati !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Am facut impreuna o treaba exceptionala !
Programul nostru va continua si anul acesta si speram inca multi ani de aici incolo !

Multumesc prieteni !

theano

Postby theano » 08 Feb 2011, 22:04

Theano / Teodora

Regele Fotbal

Postby Regele Fotbal » 09 Feb 2011, 18:08

Return to “Evenimente, invitaţii, participări TDA”